Неділя, 18.04.2021, 10:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3  Новокаховської міської ради 
Херсонської області

Меню сайту
Увага! Булінг!
Наше опитування
Чи приніс Вам користь цей сайт?
Всього відповідей: 73
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Охорона здоров'я, розслідування нещасних випадків

ПОЛОЖЕННЯ про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУРПЕНІВ № 3

Новокаховської міської ради

ВИТЯГ  З  НАКАЗУ

12.12.2018                                                                                     № 349

Про алгоритм дій у разі випадків

травматизму під час НВП

       

  1. Про кожний нещасний випадок, що трапився під час освітнього процесу за обставин, що визначені в пункті 5 розділу І Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, потерпілий або свідок нещасного випадку повинен повідомити безпосереднього учителя, іншу особу, яка була присутня під час проведення заходів навчально-виховного процесу в навчальному закладі чи за його межами , який зобов'язаний:
    1. Терміново організувати надання першої медичної допомоги потерпілому, у разі необхідності – його доставку до лікувально-профілактичного закладу.
    2. Зберегти обстановку на мiсцi в тому стані, в якому вона була на момент події (якщо це не загрожує життю i здоров'ю тих, хто там перебуває, i не призведе до більш тяжких наслідків).
    3. Повідомити про те, що сталося, директора школи І.П.Дубас та Фірсову Г.П., на яку покладено відповідальність за охорону праці, безпеку життєдіяльності в навчальному закладі.

Директор школи                                                         І.П.Дубас

 

 

Охорона здоров'я

                                                                            Дорога до школи                        
 

Такі прості речі, як правильний одяг та світловідбиваючий матеріал, можуть зробити твою дорогу до школи безпечнішою. Уяви свою дорогу до школи. Скільки дорожніх знаків ти бачиш? Скільки світлофорів ти проходиш? Скільки разів ти повинен перейти вулицю? При цьому не забувай звертати увагу також і на машини, що рухаються.

Будь завжди помітним!

Особливо це стосується холодних і темних осінніх і зимових місяців. Ми радимо тобі носити світлий одяг, щоб водії машин тебе краще бачили у темряві.

Щоб зробити себе ще більш помітним для водіїв, доцільно пришити до одягу світловідвідбиваючий матеріал, який може врятувати твоє життя. Ти можеш, наприклад, зробити аплікацію з такого матеріалу та нашити її на свій одяг або прикріпити до рюкзака чи портфеля. При увімкненому ближньому світлі водій автомобіля може побачити пішохода, який носить світловідбиваючий матеріал, з відстані 150 метрів. Якщо ж на тобі немає такого матеріалу, то водій машини побачить тебе лише з 30-ти метрів. А це дуже мало для того, щоб вчасно зупинити автомобіль.

Дорога до школи на машині

Як юний міліціонер ти розумієш, що треба пристібатися ременем безпеки під час кожної поїздки у машині, причому незалежно від того, скільки ти будеш їхати: дві хвилини або дві години. Нагадуй про це також тим, хто їде поруч з тобою в автомобілі.Тільки той, хто пристебнутий ременем безпеки перебуває у безпеці. А чи знаєш ти, що д итина завжди має подорожувати лише у спеціальному дитячому сидінні? Спитай у своїх батьків, чи є у них для тебе дитяче сидіння.

Дорога до школи на громадському транспорті

Багато дітей кожен день користуються громадським транспортом. Ось поради, які допоможуть тобі дістатися потрібного місця вчасно та безпечно:

·      вчасно виходь з дому;
·      після того, як ти вийшов із транспорту, наприклад шкільного автобуса, дочекайся, коли автобус від їде, і тільки після цього переходь дорогу;
·      не кричи, не бігай та не бийся на зупинці;
·      не ходи по краю тротуару;
·      не поспішай, коли входиш і виходиш із транспорту;
·      коли їдеш, намагайся сісти або міцно тримайся за поручень;
·      коли виходиш із транспорту, зверни увагу на машини, які проїжджають мимо;
·      якщо тебе забирають із зупинки батьки, то вони повинні чекати на тебе біля виходу із автобуса, а не на іншому боці вулиці.

 

Найважливіші дорожні знаки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Правила безпеки поводження з електричними приладами

·         Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електроса­мовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.

·         Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.

Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.

·         Переважна кількість побутових електроприладів є пе­реносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми.

·         Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електро­прилади.

·         Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.

Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.

·         Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.

·        

 Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові.

 

 Терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу.

 

 

 

 

Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою:

обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки;
накрий палаючий предмет ковдрою;
повідом дорослих про пожежу.

 

Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

підходити до оголених дротів і чіпати їх руками;
розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач;
гратись поблизу підстанцій.

 

Якщо не забувати ці прості правила,

то можна уникнути багатьох неприємностей.

Пам’ятай, несправності в електромережі й

електричних приладах може усунути лише

спеціаліст-електрик!

 

Правила безпеки при поводжені з газом

У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотриму­ватись правил безпечного користування газом, знати, до яких на­слідків призводить порушення цих правил.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з при­ладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах при­міщень.

Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чо­го з’являється запах гнилої капусти.

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою ре­човиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування

Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації по­трібно правильно користуватися побутовими газовими приладами.

Запам’ятай основні вимоги для попередження пожежі:

·         Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи викори­стовувати їх не за призначенням.

Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає над­ходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.

 Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над пли­тою із запаленими пальниками.
Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
Порядок дій при виявленні запаху газу:

·  ні в якому разі не використовуй сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикай світло та будь-які електроприлади; не користуйся електродзвінками квартир; не використовуй телефони з дисковими номеронабирачами;

·  негайно перекрий вентилі на газовому приладді і крани на плиті;

·  відчини вікно і двері, створивши протяг для провітрюван­ня приміщення;

·  виклич аварійну службу газу за телефоном 104 і залиш приміщення.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

негайно перекрий вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
терміново повідом аварійну службу газу за телефоном 104;
негайно повідом пожежну
охорону за телефоном 101;
якщо є постраждалі - виклич швидку
медичну допомогу за телефоном 103.

 

Правила поведінки при отруєнні газом:

§ відчини вікна, двері;
§ потерпілого необхідно винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг – грілку, оббризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм, кавою.

Будь завжди уважним при користування газом, неухильно дотримуйся правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука твоєї безпеки!

ПАМ’ЯТАЙ, користуватись газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять тобі правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш.
Правила поведінки на льоду

У випадку, якщо ти все ж провалилися під лід:

· не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою;
· клич на допомогу; намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
· намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
· вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.

Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя почесно, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, тобі необхідно:

· покликати (якщо це можливо) на допомогу дорослих;
· знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);
· оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Якщо ти впевнений, що зможеш (чи готовий) врятувати людину, то:

· крикни, що ти йдеш на допомогу;
· наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
· підклади під себе лижі, дошку, фанеру;
· обговори свої дії з постраждалим (домовся про команду, на яку потужним ривком ти будеш його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);
·не підповзаючи до самого краю ополонки, подай потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;
·витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.

Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будь обережним, не ризикуй своїм життям! Не виходь на лід без дорослих!

Правильне харчування

Стрес, перевтома і напружене навчання — все це провокує розвиток у школярів гастритів та інших проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Що робити, щоб уникнути неприємностей?

— Дитина обов’язково повинна снідати, причому день повинен починатися не тільки з бутербродів, але і каші.
— Їсти необхідно через кожні 3,5 — 4 години. (Тому не забувайте давати дитині в школу бутерброд. Розраховувати на те, що школяр купить на кишенькові гроші щось корисне для шлунку, не варто. Швидше за все, все обмежтеся покупкою горішків і напою.)
— Харчування повинне бути різноманітним, уникайте фаст-фуда!

Щоб зберегти зір:
— до 7 років дитині взагалі не варто сидіти за комп’ютером. Учні 1 — 4 класи можуть безперервно працювати за комп’ютером 15 хвилин, в 6 — 7 класі — 20 хвилин.  Важливо не економити на моніторі: він повинен бути обов’язково рідкокристалічним дозволом. Чим гірше монітор, тим швидше втомлюються очі;
— молодшим школярам можна дивитися телевізор не більше 40 хвилин в день! Не можна дивитися телевізор лежачи, тільки сидячи на відстані 2 — 5,5 м від екрану. Бажано ззаду встановити підсвічування, щоб знизити контрастність екрану;
— потрібно організувати правильне освітлення. Світло на робочий стіл повинне падати з лівого боку, увечері на столі обов’язково повинна стояти  лампа (оптимально — лампочка 60 Вт, вкрита матовим абажуром, яка також ставиться з лівого боку). При цьому решта частини кімнати не в напівтемряві, а теж освітлена. Контраст світла може привести до погіршення зору у дитини. Краще всього відмовитися від верхнього освітлення і використовувати декілька бра, щоб одержати розсіяне світло.

 

Педикульоз

  Педикульоз (від лат. pediculus «воша»), або вошивіс

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Національна дитяча "гаряча" лінія
Вимагають хабарі? Вимагають кошти?
Архів записів
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2021