Неділя, 18.04.2021, 09:49
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3  Новокаховської міської ради 
Херсонської області

Меню сайту
Увага! Булінг!
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 77
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Порядок реагування, подання та розгляду заяв на випадки булінгу

Додаток до наказу

по школі №56 від 20.02.2019р.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)
    
 
1. У разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), а не факту одноразового конфлікту або сварки,  за результатами розслідування та висновків Комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), керівник закладу повідомляє відділ ювенальної  превенції міського відділу  Національної поліції України та Cлужбу у справах дітей про випадок булінгу (цькування) в закладі освіти.

2. Комісія за результатами проведеного розслідування щодо з'ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування), визначених сторін булінгу (цькування), встановлених можливих причин булінгу (цькування) розробляє рекомендації для педагогічних працівників щодо освітньої діяльності з учнями, причетними до булінгу, їх батьками (особами, що їх заміняють), заходи стабілізації психологічного клімату у колективі, надання соціальних та психолого-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування).

3. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

 4. Практичний психолог та соціальний педагог  у межах своїх посадових обов’язків:

 • діагностують  стан психологічного клімату в колективі, в якому відбувся булінг (цькування) та за результатами діагностики розробляє план корекційної роботи з кривдником та свідками із залученням батьків (законних представників);
 • розробляють та реалізовують програму індивідуальної реабілітації для потерпілого;
 • розробляють профілактичні заходи для групи (класу), в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування); для батьків або законних представників;
 • здійснюютьт супровід педагогічних, науково-педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес для групи (класу), в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування);
 • забезпечують надання соціально-психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

5. Педагогічні працівники, які працюють з класом чи групою, у якій зафіксовано випадок булінгу (цькування), забезпечують:

 • виконання рекомендації Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти щодо доцільних методів навчання та організації роботи з учнями, причетними до булінгу (цькування) та їхніми батьками (законними представниками);
 • дотримання правил поведінки учасниками освітнього процесу в закладі освіти, визначених статутом закладу освіти, законодавством;
 • виробляють спільно з здобувачами освіти правила взаємодії класу чи групи під час освітнього процесу.

6. Батьки здобувачів освіти (законні представники) зобов’язані виконувати рішення та рекомендації Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

7. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування) відповідає уповноважена особа (Фірсова Г.П., заступник директора з В.Р.) або особа, яка її замінює у разі відсутності.

8. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення.

 


 

Додаток до наказу

по школі №56 від 20.02.2019р.

 

Процедура подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти

 

 1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, зобов’язані подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти Фірсовій Г.П.., а у разі її відсутності – безпосередньо керівникові закладу освіти (директорові) з інформацією про дитину/працівника закладу освіти з метою планування подальших дій з надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.
 2. Уповноважена особа закладу освіти Фірсова Г.П. у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, цькування, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження, насильства чи цькування щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
 3. Уповноважена особа закладу освіти Фірсова Г.П. протягом однієї доби з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
 4. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 3-денний період з моменту отримання заяви проводить службове розслідування, збирає інформацію про інцидент, відбирає письмові пояснення.
 5. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по школі.
 6. У разі підтвердження виявленого факту насильства, жорстокого поводження чи цькування  уповноважена особа закладу освіти Фірсова Г.П. здійснює заходи відповідно до Порядку реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти.
 7. Інформацію про виявлені факти (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування) вноситься до Журналу реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування).
 8. Керівник освітньої установи протягом однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію), Службу у справах дітей про доведений випадок насильства, цькування.
 9. У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із  заявою до  органів Національної поліції України.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Національна дитяча "гаряча" лінія
Вимагають хабарі? Вимагають кошти?
Архів записів
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2021