Неділя, 18.04.2021, 09:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3  Новокаховської міської ради 
Херсонської області

Меню сайту
Увага! Булінг!
Наше опитування
Чи приніс Вам користь цей сайт?
Всього відповідей: 73
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Психологічна служба

Посада ПІБ Кваліфікаційна категорія, звання Заклад, який закінчив Предмети, які викладає
Педагог соціальний Іщенко Олена Валеріївна Вища Миколаївський державний педагогічний університет Англійська мова
Практичний психолог Грудійова Олена Олександрівна Перша Херсонський державний педагогічний університет  

 

7 квітня - Всесвітній день здоров'я

У нашій суспільній свідомості існує одна дуже проста думка безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я, а решта все - додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення.

Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Здоров’я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% – соціальними і природними умовами життя, 10% становить спадковість.

Здоровий спосіб життя (скорочено «ЗСЖ») — означає розумне використання свого життєвого потенціалу.

Зрозуміло, що протягом всього життя кожна людина намагається жити так, щоб бути щасливою, щоб не хворіти, займатись улюбленою справою, проводити свій час разом з близькими та рідними, тощо. Тобто вже десь на інтуїтивному рівні кожен розуміє поняття здорового способу життя.

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути способом життя.

7 найважливіших правил здорового способу життя:

Здоровий спосіб життя: правило № 1

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, кОли, чіпсів та іншого харчового сміття. 


Здоровий спосіб життя: правило № 2

Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно.

Піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Здоровий спосіб життя: правило № 3

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркотики. Ведіть здоровий спосіб життя!!!

Здоровий спосіб життя: правило № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня.

Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що ви виспалися.

Здоровий спосіб життя: правило № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахах.

Здоровий спосіб життя: правило № 6

Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожна вправа підтягує Ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!

Здоровий спосіб життя: правило № 7

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції.

Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, всі в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра.

Отже, старайтесь дотримуватись наступних принципів:

— живіть в злагоді з собою;

— вчіться радіти життю;

— менше хвилюйтеся, а більше посміхайтеся;

— вчіться долати стрес, пам’ятайте: джерело стресу — не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій.

Знаючи, що таке здоров'я, які чинники впливають на його складові, що таке здоровий спосіб життя, спробуйте вибрати життєвий шлях, що веде до здоров'я.

Важливо пам’ятати: найбільше щастя в житті - здоров'я! Не випадково, вітаючи один одного з днем народження або з приводу іншого свята чи події, ми бажаємо здоров'я і щастя. Дійсно, ці два поняття нерозривно взаємопов'язані. Безперечно, без здоров'я не може бути щастя.

Інформування підлітків і молодих людей про принципи здорового способу життя - один із головних напрямків роботи нашого навчального закладу. Нашим пріоритетом є  профілактична спрямованість, що допомагає формувати у молодого покоління імідж освіченої культурної, а головне - здорової людини, здатної подбати про збереження свого здоров’я.

Бажаємо Вам бути здоровими та щасливими!

 

Розділ для батьків майбутніх першокласників

«Готовність дитини до школи»

           

Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючий одночасно. І не тільки для малюка, який вже через декілька місяців стане "дорослим" школярем, але і для його мами й тата. Часом більше самих першокласників хвилюються їхні батьки, які хвилюються, чи готовий їх синок чи донька до першого класу.

Вступ до школи - переломний момент у житті дитини. Він пов’язаний з новим типом стосунків з однолітками, вчителем, новими формами діяльності. У першокласника має сформуватися усвідомлення свого нового статусу – школяра, учня. Психологічна готовність дитини до навчання у школі є важливим чинником для адаптації дитини в шкільних умовах.

В структурі психологічної готовності прийнято виділяти такі компоненти: інтелектуальний, мотиваційний та соціальний.

             Мотиваційна готовність до шкільного навчання основним чином формується в сім’ї. Для маленької дитини сім’я – це цілий світ, в якому вона живе, діє, робить відкриття, вчиться любити, радіти, співчувати. Саме батьки повинні приймати свою дитину, її індивідуальність, схвалювати її інтереси, проводити з нею досить багато часу, заохочувати самостійність та ініціативу, задовольняти її розумні потреби. В іншому випадку дитині буде досить важко адаптуватись до нових умов життя, повноцінно розвиватись.

            Соціальна готовність - уміння будувати взаємовідносини із дорослими і ровесниками. Цей комплект готовності включає в себе формування у дітей якостей, завдяки яким вони мають можливість спілкуватися з іншими дітьми, вчителем.

           Інтелектуальна готовність. Найбільш важливими показниками інтелектуальної готовності дитини до навчання у школі є характеристики розвитку його мислення й мови. Тому, готуючи дітей до навчання у школі, необхідно не тільки збагачувати їх знання про навколишній світ, а й вчити активно мислити, порівнювати, зіставляти факти, відшукувати причини тих, або інших явищ.

До 1 вересня ще залишається багато часу. Пропонуємо провести цей час продуктивно.

 

Корисні розробки, які допоможуть успішно підготувати дошкільнят до навчального року:

Цікаві завдання. Підготовка до школи

https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-preschool

Готуємо руку до письма

http://www.mundoderukkia.com/2020/04/cuaderno-motricidad-fina-inicial.html?fbclid=IwAR2eFKSZ_unBrc0wH_tHFr8OQ6P-qyqshc5r-o0VDAq3bJWquwD_l_o_f2o

Завдання на уважність

https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog/posts/1412544192275178?__tn__=-R

Розвиток мислення, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.

https://www.facebook.com/groups/199614447364483/permalink/529876981004893/

Розвиваємо дрібну і крупну моторику

https://dytpsyholog.com/2015/07/14/%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b2%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%94%d0%bc%d0%be-%d0%b4%d1%80%d1%96%d0%b1%d0%bd%d1%83-%d0%bc%d0%be%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%ba%d1%83/

Розвиток уваги та пам’яті

https://www.facebook.com/dytyachyjpsyholog/posts/1418002171729380

Добірка кінезіологічних вправ

https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=616064772557699

Як підготувати психіку дитини до школи

https://www.4mamas-club.com/porady/yak-pidgotuvati-psixiku-ditini-do-shkoli/?fbclid=IwAR2QUfeAhBkSq3hrvgDKRQmu3XotVzVUdK9afArk_2rVdKttm__f-7bgXf4

Поради батькам майбутніх першокласників

https://naurok.com.ua/popadi-batkam-maybutnih-pershoklasnikiv-70176.html

Рекомендації щодо участі дітей в небезпечних інтернет - спільнотах.

Часом діти та підлітки переживають певний травматичний досвід і в цей момент найбільше потребують допомоги. Це стосується і небезпечної взаємодії як в онлайні, так і в офлайні. Існують поведінкові прояви, які зазвичай непритаманні дитині та можуть сигналізувати про виникнення ризикованих ситуацій.

Фізичні зміни:

невиспаний вигляд, на уроках чи перервах може засинати;
скарги на головний біль чи біль у шлунку;
швидка втрата ваги чи її набирання;
помітні самоушкодження (порізи, глибокі подряпини, синці) на тілі.

Психічні зміни:

розсіяна увага дитини;
тимчасова “втрата” пам’яті, коли дитина забуває свої дії чи слова;
втрата відчуття часу.

Психологічні зміни:
 
помітний страх дитини;
нервовість чи злість під час використання гаджету;
агресивна поведінка без явної причини.

Соціальні зміни:

дитина віддаляється від однокласників та тих, з ким проводила більшість вільного часу;
дитина виглядає депресивною - не комунікує з оточуючими;
проявляє пасивність та не бере участі у спільних обговореннях;
може прогулювати школу посилаючись на погане самопочуття;
спостерігається замкнутість та однотипові відповіді на питання від дорослих;
дитина може зникати з дому без попереджень;
у комунікації з’являються нові сленгові слова, які раніше дитина не використовувала.

Якщо Ви помітили деякі ознаки у дитини, то спершу поговоріть з нею і зазначте, що Ви завжди підтримаєте дитину і допоможете їй справитись з будь-якою ситуацією. 

Якщо дитина не готова зараз обговорювати ситуацію, яка склалась, порадьте звернутись на гарячу лінію 1545 (далі обрати "3"). Лінія працює цілодобово, анонімно та безкоштовно Спеціалісти лінії працюють для підвищення рівня обізнаності дітей, батьків і спеціалістів про попередження та реагування на ризики в Інтернеті.

Також можна звернутися до організації Teenergizer, яка надає консультації “рівний-рівному” з психологом безкоштовно і конфіденційно - teenergizer.org/consultations/

 

План роботи психолога та соціального педагога

https://grudiyovaolena.blogspot.com/p/blog-page_12.html

https://olenaishchenko.blogspot.com/p/11.html 

 

6 порад від психолога для батьків

«Як виховувати дітей»

 

      Неважливо, яке за вікном століття, основи морального виховання не змінюються з часом. Тому пропонуємо вам кілька надійних та перевірених стратегій, які допоможуть виховати дитину доброю, порядною та психічно здоровою.

На сьогодні дуже часто можна почути від батьків, що сучасні технології псують їхніх дітей. Тому вони добре усвідомлюють існування конкуренції за увагу дітвори.

Однак, незважаючи ні на що, всі батьки хочуть, щоб їхні діти досягали поставлених цілей, знайшли своє щастя і т.д. Але, за словами дослідників з Гарвардського університету, на своєму життєвому шляху вони не повинні забувати про почуття доброти та співчуття.

Отож, пропонуємо вам кілька надійних та перевірених стратегій, які допоможуть виховати дитину доброю, порядною та здоровою:

1. Проводьте час зі своїми дітьми

Це основна порада. Регулярно проводьте час зі своїми дітьми, розмовляйте з ними, цікавтесь, як в них справи, та уважно слухайте, що вони розповідають. Таким чином, ви дізнаєтесь багато нового про свою дитину, і покажете їй, що потрібно турбуватись за інших людей.

2. Говоріть вголос про те, що справді має значення

За словами дослідників, незважаючи на те, що батьки вважають дітей своїм найважливішим пріоритетом, діти цього не чують від них. Тому не забувайте говорити про це безпосередньо дітям.

3. Покажіть дітям, що проблеми потрібно вирішувати

Наприклад, якщо ваша дитина хоче покинути спорт, допоможіть зрозуміти причину та визначте її обов’язки в команді. Потім з’ясуйте, чи буде проблема вирішена після того, як дитина припинить займатись тією чи іншою діяльністю .

4. Вчіть дітей допомагати іншим та демонструйте вдячність за це

Проведені експерименти показують, що люди, яким властиво виражати вдячність, більш схильні до милосердя, легше прощають образи, люблять допомагати та щедрі, а ще — щасливіші. Тому добре, якщо батьки залучають дітей до виконання певної роботи вдома, за що протягом дня висловлюють вдячність.

5. Перевіряйте негативні емоції своїх дітей

Здатність турбуватись про інших ускладнюється відчуттями гніву, сорому, заздрості або іншими неприємними почуттями

Допомагаючи дітям розпізнати ці почуття, батьки підштовхують їх до вирішення внутрішнього конфлікту. З такого самоаналізу почнеться їх довгий шлях до того, щоб стати небайдужими, турботливими людьми. Це також важливо для встановлення розумних рамок їх психологічної безпеки.

6. Покажіть дітям, що світ набагато більший, аніж здається

Вчені стверджують, що майже всім дітям цікаве лише вузьке коло людей. Тому важливо навчити їх піклуватись про людей, які культурно, соціально і навіть географічно знаходяться в інших колах. Ви можете допомогти їм в цьому, навчивши бути хорошими слухачами, ставити себе на місце інших людей, та відчувати емпатію через зворушливі фільми, фотографії та новини.

Вчені запевняють: “Виховати ввічливу, турботливу та високоморальну дитину — важка праця. Але це саме те, що кожен з нас може зробити. І нема на світі більш важливішої та плідної роботи”.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Що батькам та вчителям варто знати про Тіk-Tok: користь для навчання та небезпека

https://olenaishchenko.blogspot.com/p/k-tok.html

Батькам. Чому наші діти так нудьгують у школі, не вміють чекати, легко розчаровуються та не мають справжніх друзів?

https://www.blogger.com/blog/page/edit/8111523137595824386/6870366319651583583

Батькам про профорієнтацію.

https://www.blogger.com/blog/page/edit/8111523137595824386/6740993248387632305

Батькам. Чому наші діти так нудьгують у школі, не вміють чекати, легко розчаровуються та не мають справжніх друзів?

https://www.blogger.com/blog/page/edit/8111523137595824386/6870366319651583583

Батькам про профорієнтацію.

https://www.blogger.com/blog/page/edit/8111523137595824386/6740993248387632305 

Батькам. Вплив сім'ї на формування шкідливих звичок у дітей

https://grudiyovaolena.blogspot.com/p/blog-page_18.html 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Національна дитяча "гаряча" лінія
Вимагають хабарі? Вимагають кошти?
Архів записів
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2021